Hatay’ da 4.Öğrenme Şenliklerinde Celil Erkan Rüzgarı

HATAY (AA) – Hatay’ın merkez Antakya ilçesinde ”4. Öğrenme Şenliği” başladı.

15 Temmuz Parkı’nda Nedime Keser Halk Eğitim Merkezi tarafından gerçekleştirilen şenlikte, el sanatları ve resim sergisi açıldı, aşçılar ateş şovu yaptı.

Birleşmiş Milletler Eğitim, Bilim ve Kültür Örgütü (UNESCO) tarafından gastronomi alanında “Yaratıcı Şehirler Ağı”na dahil edilen Hatay’da bu yıl 4’üncüsü düzenlenen şenliğe vatandaşlar yoğun ilgi gösterdi.

Şenlikte Hatay Mutfak Uzmanı Dünya 2.cisi Chef Celil Erkan,Peynirli irmik helvası ve Karpuz dekoru şovu ile büyük ilgi aldı.

Nedime Keser Halk Eğitim Merkezi Müdürü Sabri Tazeaslan, burada yaptığı konuşmada, eğitimin sadece bilgi aktarımı olmadığını, bütüncül anlayışla insan yetiştirme sanatı olduğunu söyledi.

Öğrenme şenliğinin hayat boyu öğrenmeye katılmayı hedeflediğini söyleyen Tazeaslan, ”Öğrenme şenliği, öğrenme fırsatları hakkında halkı bilgilendiren, eğlenerek öğrenmeyi teşvik eden, sanatsal ve kültürel gösteriler içeren programlı etkinlikler bütünüdür.” dedi.

Tazeaslan, şenlik boyunca açılacak stantlarda, mesleki teknik alanlarında etkinlikler, aktivite ve tanışmaları eğitimlerle ilgili olan uygulamalar ve gösteriler düzenleneceğini sözlerine ekledi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir